€1.00 = TRY | $1.00 = TRY

NL  DE  TU  EN  | Local time: 10:42 |  

Free Wifi

Beste Prijs

Istanbulda ültür

İstanbul uzun ve özel bir tarihe ve zengin etnik bir topluma sahiptir. İstanbul Avrupa ve Asya sınırında bulunduğu için, Doğu ve Batı kültürünün de buluşma merkezidir.

Yerel gelenekler ve kültürel yaşam tarzıyla tanışmak istiyor musunuz ? ‘Yerelin uzmanı’ olarak, sizin ilgi alanınızı göz önünde bulundurarak size tavsiyelerde bulunmak bizi mutlu eder. Aşağıda kültürel programlarımızdan bazılarını görebilirsiniz.

  • Ayasofya: Ayasofya asırlar boyunca dünyanın en büyük kilisesiydi. İstanbul’un Osmanlı imparatorluğu tarafından fethedilmesi ile camiye dönüştürülmüstür. 1985 yılında ise bu dünyaca ünlü bina UNESCO tarafından dünya mirası olarak ilan edilmiştir.
  • Mavi camii: Mavi camii (aynı anda Sultan Ahmet camisi olarak da anılmaktadır) ahenki, büyüklüğü ve zerafetiyle başlıca bir örnektir. Bütün Osmanlı camilerin en büyük avlusuna sahiptir.. İç tasarımda yine çok büyüktür: onbinlerce mavi renkli fayansları vardır.
  • Topkapı sarayı : Topkapı sarayı ayrıca ‘Toplu kapı sarayı’ olarak da anılmaktadır ve uzun zaman boyunca Osmanlı Sultan 2. Mehmet tarafından padişah sarayı olarak kullanılmıştır. Doğu saraylarının en ünlü örneğidir ve günümüzde bir müze olarak kullanılmaktadır.
  • Modern sanat müzesi: 2004 yılından beri İstanbul Modern Sanat Müzesine sahiptir (Türkiye’de: İstanbul Modern Sanat Müzesi olarak bilinir). Bu müze günümüzdeki Türk sanatçılarının eserlerini sergilemektedir. Bu müze, restore edilmiş ve iki katlı eski bir mağazada yer alıyor. Sabit koleksiyon, geçici koleksiyon, müze mağazası, kütüphane ve gösteri ve sanat filmlerinin sergilendiği bir tiyatro alanından oluşmaktadır.
  • Tarih, Teknoloji & Bilim müzesi: Tarih, Teknoloji & Bilim müzesi, halka kapılarını 2008 yılında Topkapı sarayının yakınında bulunan Gülhane parkında açtı. Önemli İslam tarihi bilim adamlarının eserlerini içerir. Bu müzenin didaktik koleksiyonu islam aleminin başarılarını sergiliyor. Bu başarıların Avrupa bilimine ve tekniğine büyük ölçüde etkisinin olduğu görülmektedir.
     

Açılış Eylem

- sadece açıldı
- Nisan ve Mayıs aylarında geçerli
- Full = dolu, hızlı yapın
Daha fazla bilgi edinin


Merkezi konum

Buradan İstanbul 'un kalbine yakın olan merkezi konumumuza bakın.

Daha fazla bilgi edinin